مکانیکال سیل کارتریجی

مکانیکال سیل کارتریجی

مکانیکال سیل کارتریجی

بیشترین کاربرد مکانیکال سیل کارتریجی در صنایع پتروشیمی،گاز،نفت و صنایع غذایی است برحسب شرایطی مانند دما و فشار و نوع سیال،مکانیکال سیل کارتریجی عملکرد متفاوتی از خود بر جای میگذارد به همین علت برای انتخاب مکانیکال سیل کارتریجی به یک سری عوامل و ویژگی های مکانیکال سیل کارتریجی توجه نمود که این نکات خاص شامل دما و فشار و نوع سیال به کار رفته در آن صنعت برای استفاده از مکانیکال سیل کارترجی می باشد.

اگر دمای سیال تا ۸۰ درجه سانتی گراد باشد می توان از مدل الاستومر مکانیکال سیل کارتریجی استفاده نمود . اگر دمای سیال تا ۱۵۰ درجه سانتی گراد باشد می توان از مدل وایتون کارتریجی واگر بیشتر از ۱۸۰ درجه سانتی گراد باشد می توان از مدل EPDM مکانیکال سیل کارتریجی استفاده کرد که هرکدام از این مدل ها کارکرد مختلفی دارند.

انتخاب نوع سطح سیل در مکانیکال سیل کارتریجی مهم می باشد اگر سیال استفاده شده ذرات میکرونی نداشته باشد می توانیم از سطح سرامیکی برای سیالات مکانیکال سیل کارتریجی استفاده و اگر حاوی ذرات میکرونی در سیل مکانیکال کارتریجی باشیم باید حداقل از قسمتی که دارای سطح سیلیکونی می باشد در مکانیکال سیل کارتریجی استفاده کنیم.

در صنایع نفت و گار حتما باید ملاحظات لازم جهت فلاشینگ مکانیکال سیل کارتریجی به کار گرفته شود زیرا هنگام عبور سیال از بین دو سطح سیل مکانیکال کارتریجی،این سیل بخار می شود که باعث تولید ککدر سیل مکانیکال کارتریجی میشود که بسیار برای سیل مکانیکال کارتریجی خطر ناک می باشد و به مرور زمان باعث تخریب سطوح سیل مکانیکال کارتریجی می شود.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>