کاربرد آب بند مکانیکی

کاربرد آب بند مکانیکی

کاربرد آب بند مکانیکی

مشکلات پکینگ ها از قبیل نیاز به سفت کردن ، نشتی زیاد آنها ، آسیب آنها به شافت و بوش و موارد دیگر باعث کاربرد زیاد آب بند مکانیکی شده است
در اغلب خودروهای سبک ۶ آب بند مکانیکی وجود دارد .
• درپمپ رادیاتور
• در پمپ سوخت
• در پمپ روغن
• پمپ هیدرولیک فرمان
• پمپ آب پاش برف پاک کن
• کمپرسور تهویه هوا

در آشپزخانه نیز در ماشین ظرف شویی ، همزن ، کمپرسور یخچال و همچنین دو آببند در ماشین لباسشویی وجود دارد .
تبدیل پکینگ پمپ به آب بند مکانیکی باعث بهبود راندمان پمپ می شود که در نتیجه ظرف مدت کوتاهی سرمایه گذاری انجام شده بازگشت می شود . فضایی که آب بند مکانیکی اشغال می کند به همان اندازه پکینگ است .
آب بند مکانیکی پمپ آب یک خودرو در معرض ارتعاش ، تکان ، مواد شیمیایی و حتی ذرات معلق است ، اما بدون مشکلی ۱۰ تا ۱۵ سال کار می کند .
آب بند مکانیکی بالانس شده در سال ۱۹۳۳ ساخته شد که در مقابل فشار بالاتری می توانست مقاومت کند و دمای ایجاد شده بین دو سطح را کاهش می دهد .

آببند مکانیکی به موازات توسعه الاستومر ها پیشرفت کرده چرا که اورینگ هایی ساخته شد که عمر نگهداری ، مقاومت به مواد شیمیایی و محدوده تحمل دمایی و فشاری بالاتری داشتند .سازندگان آببند های مکانیکی آنها را برای حداقل ۵ تا ۱۰ سال طراحی می کنند . اکثریت آنها می توانند تا ۴۰ هزار ساعت کار کنند

با در نظر گرفتن اینکه بهترین انتخاب برای آب بندی کردن، مکانیکال سیل (آب بند مکانیکی) می باشد، باید طرح درستی را برای این کار انتخاب کرد. آب بند های مکانیکی انواع مختلفی برای انتخاب شدن دارند که عبارتند از:

۱٫ مکانیکال سیل چرخان Rotating Seals
در این نوع سیل های مکانیکی، فنرها یا آکاردئونی ها با شفت می چرخند

۲. سیل مکانیکی ثابت Stationary Seals
در این نوع آب بند های مکانیکی، فنرها یا آکاردئونی ها با شفت نمی گردند